Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s použitím cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať naše služby.

Viac info

Súhlasím

Letné aktivity

Turistika

Turčianska kotlina je z troch strán obkolesená múrmi národných parkov Veľkej a Malej Fatry, z juhu ju uzatvárajú Kremnické vrchy a pohorie Žiar. Prečesať ich môžete po 59 turistických značených trasách s 12 odbočkami. Na ich 491,6 kilometroch objavíte bohatstvo jedinečných prírodných krás, fauny a flóry dvoch národných parkov a 34 chránených území. Naskytnú sa vám typické scenérie Turca ako atraktívne panorámy okolitých hôr, skalnaté útvary, vodopády, jaskyne či doliny horských potokov.

Naše tipy na turistiku

  • Krásy Gaderskej doliny
  • Hrad Blatnica
  • Výstup na vrch OSTRÁ a TLSTÁ vo Veľkej Fatre
  • Hrad Strečno
  • Malofatranský Kľak a drevený betlehem
  • Výlet na Vyšehrad

Cykloturistika

V regióne máme značené a udržiavané cyklotrasy v dĺžke 415 km so silným poznávacím podtónom. Povedú vás objavovať turčianske doliny, prírodu či históriu. Novovybudované rozhľadne otvárajú krásny výhľad na okolité pohoria. Čakajú vás príjemné rovinky, šľapavé pasáže alebo náročnejšie trasy so strmými stúpaniami a klesaniami.

Naše tipy na cykloturistiku

Turčianska cyklomagistrála

Najdlhšia 55 kilometrová trasa vedie takmer cez celú turčiansku kotlinu z Vrútok do Turčianskych Teplíc a sú na nej umiestnené 3 rozhľadne a 1 cykloodpočívadlo.

Tanková cesta

Špecifickosť tejto trasy je v tom, že má vlastnú vozovku prevažne asfaltovú určenú len pre cyklistickú dopravu a využíva pôvodnú vojenskú tankovú cestu. Trasa je dlhá 15 km, šíroká 5 m takmer na celom úseku. Prechádza úbočím Lúčanskej Malej Fatry, územím obcí Bystrička, Trebostovo, Trnovo, Turč. Peter a prejsť môžete až do Valče. Cestou sa vám naskytujú nádherné panorámy turčianskej kotliny, preto nenechajte si ujsť výhľad z cyklorozhľadne nad Bystričkou.

Tematické cyklotrasy za turčianskou históriou

Na priaznivcov cykloturistiky i kultúry čakajú práve tematické cyklotrasy za turčianskou históriou, už podľa názvu rôzne tematicky zamerané trasy vedúce popri významných miestach spojených s dejinami Turca, ale i slovenského národa. Tematické trasy sú prehľadne značené na cyklostĺpikoch a paneloch na 16 miestach v regióne.


Spa & Aquapark
Turčianske Teplice

Termálne Kúpalisko Vieska
Turčianske Teplice

Letný bazén v parku pri kaštieli
Chateau DIVA


Okolie a voľný čas