Zimné aktivity

Ak ste nás navštívili v zimnom období a ste aktívnym, prípadne „pasívnym“ športovcom, určite nevynechajte blízke športové strediská, v ktorých je možnosť viacerých aktivít ako lyžovanie, bežkovanie, snowboarding. Ak si chcete len tak oddýchnuť, môžte využiť infrasaunu na prízemí Chateau DIVA.

Snowland Valča (21km)

Snowland je športovo-rekreačné stredisko nachádzajúce sa na úpätí Lúčanskej časti pohoria Malá Fatra vo Valčianskej doline. Od mesta Martin je vzdialené 12,5 km. Architektonicky moderne poňaté lyžiarske stredisko bolo budované ako prímestské stredisko s bezproblémovým prístupom motorovými vozidlami. Bezplatné parkovacie plochy sú pripravené pre 1000 osobných vozidiel a 10 autobusov.

Jasenská dolina (23 km)

V Jasenskej dolinej sú v zimnej sezóne v prevádzke lyžiarske strediská KAŠOVÁ a LEHOTA. Stredisko KAŠOVÁ je prístupné z obce Belá - Dulice celoročne udržiavanou cestou. V blízkosti lyžiarskych vlekov je veľkokapacitné parkovisko osobných áut a autobusov. Svahy sú upravované a vhodné najmä pre menej náročných ale i pokročilejších lyžiarov.

Martinky - Martinské hole (40km)

Stredisko Winter Park Martinky sa nachádza nad mestom Martin, nadmorská výška 1 150 - 1 456 m n. m. Známe je najmä výbornými lyžiarskymi podmienkami a nádherným výhľadom slovenské pohoria. Stredisko, má svoju dlhoročnú históriu a tradíciu.

Krahule – Kremnica (18 km)

Stredisko v obci Krahule "STRED EURÓPY" umožnuje využívanie strediska po celý rok. V okolí je mnoho vyznačených turistických trás pre rekreačných, ale aj náročnejších turistov. Rekreačné stredisko je umiestnené v strede obce Krahule v bezprostrednej blízkosti nástupnej stanice vlekov.

Skalka – Kremnica (25 km)

Stredisko ponúka viac ako 5 km zjazdových tratí. Bezplatné parkovanie na rozsiahlom parkovisku v blízkosti hlavnej lanovky. Priamo v stredisku sú viaceré možnosti ubytovania. Skalka arena je ideálne miesto pre vašu lyžiarsku vášeň. Pre milovníkov snowboardu je vyhradený tiež dostatok priestoru. Okrem zjazdového lyžovania si môžu športovci vychutnať cca 60 km bežeckých tratí, ktoré sa stávajú každoročne miestom konania bežeckého preteku Biela stopa.